Wyspa Phu Quoc – atrakcje, hotele w Duong Dong, tanie loty do Wietnamu. Wszystko, co musisz wiedzieć o Phú Quốc

Wyspa Phu Quoc na wodach Zatoki Tajlandzkiej ma 574 km² powierzchni. Długość linii brzegowej to ok. 150 km, z czego większość zajmują plaże z białym piaskiem. Nic dziwnego, że nazywa się ją „Perłową Wyspą”. Poznaj turystyczne skarby i walory Phu Quoc!

phu quoc
Ocena

Wyspa leży ok. 40 km na wschód od granicy Wietnamu z Kambodżą na stałym lądzie. Od 2006 r. ponad połowa jej obszaru stanowi rezerwat biosfery UNESCO. Głównym ośrodkiem turystyki na wyspie Phu Quoc (wiet. Phú Quốc) jest 60-tysięczne miasto Duong Dong (Dương Đông). Do głównych atrakcji należą plażowanie i nurkowanie w przejrzystych wodach Morza Południowochińskiego. Ceny noclegów w hotelach zaczynają się od ok. 25 zł/os. za dobę. Tutejsze lotnisko od 2012 r. obsługuje połączenia międzynarodowe. Co można zobaczyć na tej wietnamskiej wyspie? Sprawdź!

Nurkowanie i inne atrakcje turystyczne Phu Quoc w Wietnamie

phu quoc widok

Na wyspie zawsze jest ciepło – średnia roczna temperatura wynosi 27°C. Chłodniejszy okres, czyli pora sucha na Phu Quoc trwa od października do marca, zaś największe upały panują w kwietniu i w maju. Warto skorzystać z możliwości połowu kalmarów i rejsów wędkarskich. Ciekawym miejscem na wyspie jest fabryka sosów rybnych, częściowo otwarta dla zwiedzających. Wybierz wycieczkę przez Park Narodowy Phu Quoc, jeśli chcesz zobaczyć bogactwo lokalnej przyrody.

Kup bilet online i zanurkuj zobaczyć podwodny świat!

Co jeszcze warto odwiedzić na wyspie?

Nie trzeba daleko szukać, by znaleźć inne sposoby relaksu i spędzenia wolnego czasu. Turyści odwiedzający Wietnam i wyspę Phu Quoc mają do dyspozycji wiele innych atrakcji. To chociażby:

 • wodospady Suoi Tranh;
 • kolejka linowa Hon Thom, jedna z najdłuższych na świecie (ok. 8 km);
 • park rozrywki VinWonders Phu Quoc;
 • kapliczki i latarnia morska na Dinh Cau;
 • pagody Sung Hung i Su Muon;
 • świątynia Cao Dai;
 • muzeum historyczne na terenie dawnego więzienia Phu Quoc;
 • park wodny Aquatopia;
 • pole golfowe Vinpearl;
 • Wioska Kwiatowa Kien Gang (KDL Làng Hoa Phú Quốc);
 • zoo Vinpearl Safari.kup bilety

Hotele i SPA w Duong Dong – najważniejszy resort Phu Quoc

phu quoc wybrzeże

Ceny noclegów są niezwykle zróżnicowane. Jak łatwo się domyślić, wszystko zależy od długości pobytu i standardu obiektu. Jeżeli zależy ci na komforcie i rozrywkach, wybierz któryś z droższych hoteli w mieście Duong Dong. Wiele obiektów w tej części Phu Quoc ma podwyższony standard. Ich atut to bliskość nocnych lokali oraz miejskiego targu, a także bogata oferta zabiegów pielęgnacyjno-relaksacyjnych we własnej strefie SPA & Wellness.

Wachlarz cenowy jest niezwykle szeroki. Czasami sama podróż jest wielokrotnie droższa od pobytu. 2-tygodniowy turnus w najdroższych hotelach (tzw. Phu Quoc Resort) to koszt 17–24 tysięcy złotych. Tyle samo noclegów w pokoju wieloosobowym w hostelu będzie kosztować nawet poniżej 300 zł.kup bilety

Wielu przewoźników oferuje tanie loty na wyspę Phu Quoc. Gdzie sprawdzić ceny i oferty?

phu quoc brzeg

Najlepszym miejscem do szukania ofert noclegów i lotów są porównywarki online. W internecie łatwiej znaleźć wycieczki last minute z biur podróży i inne okazje, które pozwolą ci zaoszczędzić na podróży do Phu Quoc. Standardowo bilet w jedną stronę do Wietnamu w klasie ekonomicznej (dla jednej osoby i z 2–3 przesiadkami) to niejednokrotnie wydatek rzędu 6 tysięcy złotych. Możesz też wybrać wariant, w którym zapłacisz razem 5–6 tys. zł za wylot i powrót.

 

Wyspa Phu Quoc to jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Wietnamie, ale i całej południowo-wschodniej Azji. Czym masz plan, by ją odwiedzić?


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *