Oman – alkohol i jego dostępność. Czy w Omanie można kupić alkohol?

Spożywanie alkoholu w Omanie jest zabronione przez obowiązującą religię, czyli islam. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, czy zasady zapisane w Koranie tyczą się również turystów oraz gdzie można kupić alkohol!

oman alkohol
Ocena

Podobno w Omanie jest wiele sklepów, gdzie można kupić alkohol, jednak są na tyle dobrze ukryte, że ciężko je znaleźć nie znając zupełnie danego miasta.

Alkohol w Omanie

Oman jest krajem muzułmańskim, dlatego spożywanie tam alkoholu jest zabronione. Jeśli chodzi o turystów, mogą przywieźć zakupione na lotnisku trunki. Niestety możliwość zakupu alkoholu istnieje tylko na lotnisku w Muskacie. Jeśli uda Ci się kupić wybrany trunek, pamiętaj, by nie przekraczał 2 litrów – jest to górna granica, obowiązująca w całym kraju. Alkohol jest dostępny właściwie tylko w restauracjach hotelowych.

Pozwolenie na alkohol

Poza możliwością przywiezienia alkoholu z lotniska, rezydent Omanu niebędący muzułmaninem może otrzymać od policji zezwolenie na wydanie 10% swoich dochodów na alkohol. Podobno sklepy są powszechne, ale bardzo dobrze ukryte. W końcu niektórzy muzułmanie również piją alkohol w domowym zaciszu.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *