Navy Pier Centennial Wheel – diabelski młyn na brzegu jeziora Michigan!

Navy Pier Centennial Wheel to diabelski młyn stojący na molo w Chicago. Konstrukcja ta stała się kultową częścią panoramy Chicago. Przejażdżka pozwala cieszyć się bardzo ładnym widokiem. Dowiedz się więcej!

Navy Pier Centennial Wheel

Chicago to miasto często odwiedzane przez Polaków. W mieście na stałe mieszka bardzo liczna Polonia. W Chicago naprawdę jest co zwiedzać, w końcu jest to trzecie co do wielkości miasto w Stanach Zjednoczonych. Co zwiedzić w pierwszej kolejności? Warto wybrać się na Molo Marynarki Wojennej i przejechać się Navy Pier Centennial Wheel! Dowiedz się więcej!

Gdzie znajduje się Navy Pier Centennial Wheel?

Navy Pier znajduje się na Navy Pier, czyli na Molo Marynarki Wojennej we wschodniej części Chicago. Samo molo ma długość około jednego kilometra, a jego budowa zakończyła się w 1916 roku. Molo było częścią planu rozwoju Chicago nazywanego „Burnham Plan”. Początkowo molo miało pełnić dużą rolę w transporcie towarowym na jeziorze Michigan. Obecnie jest to atrakcja turystyczna, którą każdego roku odwiedza ponad 8 milionów turystów. 

Historia Navy Pier Centennial Wheel

Koło młyńskie Navy Pier Centennial Wheel to jedna z kultowych części panoramy Chicago. Pierwszy diabelski młyn postawiono w Chicago w 1893 roku. Przybył on do miasta razem ze Światową Wystawą Kolumbijską. Koło miało 80 metrów wysokości i oświetlało je 2500 żarówek Edisona. Miało ono konkurować z wieżą Eiffla w Paryżu. Diabelski młyn na Navy Pier inspirowany był właśnie kołem z 1893 roku. Postawiono go 1 lipca 1995 roku. Koło miało 45 metrów wysokości i znajdowało się na nim 40 gondol, w każdej z nich mogło zmieścić się 6 pasażerów.

kup bilety

W 2016 roku na miejscu koła z 1995 roku stanęło nowe. Budowa nowego diabelskiego młyna uczciła 100-lecie Navy Pier. Nowe koło ma około 60 metrów wysokości. Znajdują się na nim klimatyzowane i nowoczesne gondole. Turyści mogą cieszyć się przejażdżkami przez cały rok. Nowe Navy Pier Centennial Wheel doskonale wpisuje się w okoliczny krajobraz i jest kultową częścią Chicago.

Navy Pier Centennial Wheel – cena

Odwiedzający mają do wyboru dwa rodzaje biletów:

  • zwykły;
  • bilet VIP.

Zapewniają one trzy obroty na kole. Bilet VIP sprawia, że nie trzeba czekać w kolejce, od razu można wsiąść na pokład gondoli. Dzici do drugiego roku życia wpuszczane są bez biletu. Koszt biletu normalnego to:

  • Bilet dla dorosłych (12+ lat): 19 USD;
  • Bilet dla dzieci (od 3 do 11 lat): 16 USD.

Koszt biletu VIP:

  • Bilet dla dorosłych (12+ lat): 30 USD
  • Bilet dla dzieci (od 3 do 11 lat): 27 USD

Navy Pier Centennial Wheel – bilety

Navy Pier Centennial Wheel – przydatne informacje

 

Navy Pier Centennial Wheel – adres Chicago, IL 60611, Stany Zjednoczone
Navy Pier Centennial Wheel – godziny otwarcia Codziennie 11:00–21:00
Navy Pier Centennial Wheel – cena Bilet normalny Bilet dla dorosłych (12+ lat) 19 USD
Bilet dla dzieci (od 3 do 11 lat) 16 USD
Bilet VIP Bilet dla dorosłych (12+ lat) 30 USD
Bilet dla dzieci (od 3 do 11 lat) 27 USD
Navy Pier Centennial Wheel – dojazd Własnym samochodem lub komunikacją miejską na molo Navy Pier.
Navy Pier Centennial Wheel – dostępność dla osób niepełnosprawnych Tak.
Navy Pier Centennial Wheel – strona www https://navypier.org/

 

Od Navy Pier Centennial Wheel warto rozpocząć zwiedzanie Chicago. Jest to miejsce kultowe zarówno dla turystów, jak i mieszkańców miasta. Kup Bilet już teraz!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *