Najważniejsze informacje

  • Wybór miejsca w samolocie Wizzair wpływa na komfort podróży.
  • Cena miejsca zależy od jego lokalizacji w samolocie.
  • Miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi oferują większy komfort, szczególnie dla wyższych osób.
  • Istnieją ograniczenia dla miejsc specjalnych, np. dotyczące wieku, ciąży czy nadwagi.
  • Miejsca przy wyjściach awaryjnych mają specjalne wymagania, takie jak znajomość języka angielskiego.

Dobrze przemyśl wybór miejsca w samolocie Wizzair

Samoloty Wizzair dają ci wiele możliwości w zakresie wyboru miejsca. Podczas rezerwacji lotu możesz wybierać różne opcje. Cena za miejsce jest zróżnicowana i zależy od lokalizacji tego wybranego.

Jeśli wykupisz specjalne oferty, takie jak WIZZ Go czy WIZZ Plus, masz prawo do bezpłatnego wyboru miejsc. Opcje te różnią się zakresem dostępnych miejsc.

Istnieje też opcja „Miejsca obok siebie”, przeznaczona dla dwóch osób dorosłych. Kosztuje ona 20 euro za odcinek (łącznie dla obojga osób). Usługa gwarantuje miejsca obok siebie, ale nie pozwala na wybór konkretnych miejsc w samolocie.

Specjalne miejsca w samolocie Wizzair – co warto wiedzieć?

Miejsca w samolocie Wizzair są podzielone na różne kategorie. Miejsca w pierwszym rzędzie i z przodu samolotu umożliwiają najszybsze opuszczenie maszyny po wylądowaniu. Istnieją też miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi, które zapewniają większy komfort podróży. To szczególnie ważne dla wyższych osób!

Warto zwrócić uwagę na ograniczenia dotyczące miejsc specjalnych. Osoby poniżej 16. roku życia, w ciąży, z nadwagą czy wymagające specjalnego traktowania nie mogą korzystać z niektórych miejsc. Ważne jest, byś przed dokonaniem rezerwacji zapoznał się z tymi ograniczeniami.

Gdy wybierasz miejsca specjalne, musisz być świadomy pewnych obowiązków. Osoby, które zdecydują się na miejsca przy wyjściach awaryjnych, muszą mieć co najmniej 16 lat, rozumieć język angielski i być w stanie obsługiwać wyjście nad skrzydłem w sytuacji awaryjnej.

Miejsca w samolocie Wizzair – co z rezerwacją przy zmianie lotu?

Zmiany w rezerwacji lotu mogą wpłynąć na twoje wybrane miejsce w samolocie Wizzair. Jeśli lot został przełożony na inny dzień, a miejsca zostały już opłacone, musisz wybrać nowe miejsce. Wszystko zależy od dostępności i ceny.

Jeśli zmieniłeś lot, opłata za wcześniejszy wybór miejsca nie zostanie zwrócona. Możesz zaakceptować miejsce przydzielone automatycznie lub wybrać inne miejsce, oczywiście za odpowiednią opłatą.

W przypadku problemów lub wątpliwości zawsze warto skontaktować się z telecentrum Wizz Air. Pracownicy obsługi klienta pomogą ci w każdej sytuacji. To dla ciebie gwarancja bezproblemowej podróży!

Miejsca w samolocie Wizzair – podsumowanie

Podróż samolotem Wizzair może stać się prawdziwą przyjemnością, gdy odpowiednio wybierzesz swoje miejsce. Dzięki różnorodnym opcjom każdy pasażer ma możliwość dostosowania swojego siedzenia do indywidualnych potrzeb i preferencji. Pamiętaj o wszystkich wytycznych i regulacjach oraz zawsze zastanów się nad najlepszą opcją dla siebie. Tak przygotowany możesz cieszyć się spokojem i komfortem podróży z Wizzair. Bezpiecznego lotu!

Archiwum: październik 2023

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: