Alkohol w Katarze – rodzaje, spożycie oraz dostępność

W Katarze można spożywać alkohol jednak wiąże się to z licznymi obostrzeniami. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, gdzie można go kupić oraz na co trzeba uważać!

katar alkohol
Ocena

Choć według badań nieco ponad 60% kraju to muzułmanie, kultura Kataru jest zdominowana przez islam. Dotyczy to norm obyczajowych i tradycji, w tym nakazów związanych z alkoholem.

Katar – alkohol

Katar to kraj muzułmański, dlatego picie alkoholu jest zabronione. Można go dostać wyłącznie w restauracjach drogich hoteli, które posiadają specjalne zezwolenia na jego sprzedaż. Aby nabyć alkohol trzeba mieć ukończone 21 lat. W Katarze surowo karane jest picie alkoholu w miejscach publicznych, a nawet – bycie pijanym. Lokalne służby podchodzą do tych praw bardzo rygorystycznie. Co więcej, do Kataru nie można wwieźć żadnego alkoholu. Wszelkie próby zakończą się, w najlepszym wypadku, konfiskatą trunku, a w najgorszym – zatrzymaniem w areszcie.

Rodzaje alkoholu w Katarze

Ze względu na ograniczoną dostępność i zasady dot. alkoholu wynikające z islamu, Katar nie posiada żadnego słynnego, narodowego trunku. W miejscach, w których można go kupić, znajdziesz przede wszystkim wina, piwa oraz napoje wysokoprocentowe.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *