Ile trwa lot z Chin do Polski? Podróż do Państwa Środka

Przebywasz w Azji i chcesz wiedzieć, ile trwa lot z Chin do Polski? Przeczytaj nasz artykuł, żeby poznać więcej szczegółów!

ile trwa lot z chin do polski
Ocena

Wiele osób wybiera się na dłuższe wycieczki do Azji i nie ogranicza się do zwiedzania jednego państwa. Jeśli zrobiłeś tak i ty, a zaplanowałeś powrót do Polski z Państwa Środka, na pewno chcesz wiedzieć, ile trwa lot z Chin do Polski. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście.

Ile trwa lot z Chin do Polski? Dlaczego jest tak długi?

Ile trwa lot z Chin do Polski? To około 11 godzin. Całkowita odległość do pokonania to około 8000 kilometrów. Wybierając się w podróż samolotem, należy wziąć pod uwagę różnicę czasu między Polską a Chinami. Chiny są o sześć godzin później niż Polska, dlatego podróżni muszą odpowiednio przestawić zegary. Jest też kilka innych rzeczy, o których należy pamiętać lecąc z Polski do Chin. 

Na przykład, zgodnie z chińskimi wymogami wizowymi, podróżni muszą posiadać ważny paszport, do którego wygaśnięcia pozostało co najmniej sześć miesięcy. Należy także dostarczyć aktualne zdjęcie oraz dowód dalszej podróży.

Dokąd możesz lecieć w Chinach?

W Chinach znajduje się wiele miast, do których można dolecieć samolotem. Największe lotnisko, Beijing Capital International Airport, oferuje loty do miejsc na całym świecie. Inne popularne lotniska to międzynarodowe lotnisko Pudong w Szanghaju i międzynarodowe lotnisko w Hongkongu. Możesz także polecieć do mniejszych miast, takich jak Kunming, Chengdu i Xi’an. Niezależnie od tego, czy chcesz zwiedzić największe metropolie, czy bardziej odległe regiony kraju, w Chinach jest wiele możliwości podróżowania samolotem.

Kiedy warto wybrać się do Chin?

Najlepszy czas na lot do Chin zależy zwykle od regionu kraju, który chcesz odwiedzić, oraz od tego, co chcesz robić podczas pobytu. Na przykład, jeśli chcesz zobaczyć Wielki Mur Chiński, najlepszym czasem na podróż samolotem będzie wiosna lub jesień, kiedy pogoda jest łagodniejsza. 

Jeśli natomiast interesuje Cię jazda na nartach lub inne zimowe aktywności, lepszym rozwiązaniem będzie lot w miesiącach zimowych. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszy czas na podróż do Chin to zazwyczaj wiosna lub jesień.

Już wiesz, ile trwa lot z Chin do Polski. Nie da się ukryć, że to długa podróż, ale też tak naprawdę jedyna możliwość dostania się do Państwa Środka!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *