Ile trwa lot do Australii, krainy kangurów?

Ile trwa lot do Australii? Niestety, całkiem sporo – to dosłownie drugi koniec świata! Sprawdź, co musisz wiedzieć o wycieczce na ten kontynent.

ile trwa lot do australii
Ocena

Australię znamy przede wszystkim z ogromnych przestrzeni i zabójczej fauny, a czasami także i flory. Jeśli wizja napotkania krokodyli i ogromnych pająków cię nie przeraża, to sprawdź, ile trwa lot do Australii i spędź tam wymarzone wakacje!

Ile trwa lot do Australii z Polski?

Lot z Polski do Australii jest długi, trwa średnio około 24 godzin. Wliczając w to międzylądowanie w innym kraju, które może wydłużyć podróż o kilka godzin. Zdecydowana większość lotu odbywa się nad wodą, więc za oknem nie ma zbyt wiele do oglądania. Jest to jednak nadal interesujące doświadczenie, a pasażerowie mają dużo czasu na sen lub oglądanie filmów. Planując podróż, pamiętaj, aby na lot przeznaczyć odpowiednią ilość czasu, aby nie czuć się wyczerpanym.

Do których miast w Australii możesz lecieć?

Australia to duży kraj o zróżnicowanym klimacie, nic więc dziwnego, że planując podróż w głąb lądu, masz do wyboru wiele miejsc. Jeśli szukasz plaż i słonecznej pogody, możesz polecieć do Perth lub Sydney. Jeśli szukasz bardziej tropikalnych wrażeń, idealnym miejscem będzie Cairns. 

Jeśli interesuje Cię odkrywanie unikalnej dzikiej przyrody Australii, Darwin jest idealnym miastem na rozpoczęcie podróży. A jeśli chcesz poznać outback, możesz skorzystać z bezpośrednich lotów do Alice Springs. Bez względu na to, jakie są Twoje plany podróży, istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o loty do Australii.

Kiedy warto lecieć do Australii?

Australia jest ogromnym krajem i odpowiedź na to pytanie zależy od tego, dokąd chcesz lecieć i co chcesz robić. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym czasem na lot do Australii jest sezon letni, który przypada między kwietniem a październikiem. W tym czasie można cieszyć się łagodniejszymi temperaturami i mniejszymi tłumami niż w szczycie sezonu. Jednak podróżowanie w tym okresie ma też pewne wady, takie jak mniejsza liczba opcji lotniczych i wyższe ceny. 

Jeśli jesteś elastyczny co do terminów podróży, warto rozważyć podróż poza sezonem, który trwa od listopada do marca. Chociaż możesz być zmuszony do radzenia sobie z upałami i deszczem, znajdziesz bardziej przystępne ceny lotów i zakwaterowania.

Niestety, odpowiedź na pytanie „ile trwa lot do Australii” nie nastraja optymistycznie – nic dziwnego, ten kontynent leży naprawdę daleko od Polski! Jednak sekrety tej krainy z pewnością są warte wyrzeczeń!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *