Ile trwa lot do Australii, krainy kangurów?

Ile trwa lot do Australii? Niestety, całkiem sporo – to dosłownie drugi koniec świata! Sprawdź, co musisz wiedzieć o wycieczce na ten kontynent.

ile trwa lot do australii

Australię znamy przede wszystkim z ogromnych przestrzeni i zabójczej fauny, a czasami także i flory. Jeśli wizja napotkania krokodyli i ogromnych pająków cię nie przeraża, to sprawdź, ile trwa lot do Australii i spędź tam wymarzone wakacje!

Ile trwa lot do Australii z Polski?

Lot z Polski do Australii jest długi, trwa średnio około 24 godzin. Wliczając w to międzylądowanie w innym kraju, które może wydłużyć podróż o kilka godzin. Zdecydowana większość lotu odbywa się nad wodą, więc za oknem nie ma zbyt wiele do oglądania. Jest to jednak nadal interesujące doświadczenie, a pasażerowie mają dużo czasu na sen lub oglądanie filmów. Planując podróż, pamiętaj, aby na lot przeznaczyć odpowiednią ilość czasu, aby nie czuć się wyczerpanym.

Do których miast w Australii możesz lecieć?

Australia to duży kraj o zróżnicowanym klimacie, nic więc dziwnego, że planując podróż w głąb lądu, masz do wyboru wiele miejsc. Jeśli szukasz plaż i słonecznej pogody, możesz polecieć do Perth lub Sydney. Jeśli szukasz bardziej tropikalnych wrażeń, idealnym miejscem będzie Cairns. 

Zobacz też:
Wyspa Phu Quoc – atrakcje, hotele w Duong Dong, tanie loty do Wietnamu. Wszystko, co musisz wiedzieć o Phú Quốc

Jeśli interesuje Cię odkrywanie unikalnej dzikiej przyrody Australii, Darwin jest idealnym miastem na rozpoczęcie podróży. A jeśli chcesz poznać outback, możesz skorzystać z bezpośrednich lotów do Alice Springs. Bez względu na to, jakie są Twoje plany podróży, istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o loty do Australii.

Kiedy warto lecieć do Australii?

Australia jest ogromnym krajem i odpowiedź na to pytanie zależy od tego, dokąd chcesz lecieć i co chcesz robić. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym czasem na lot do Australii jest sezon letni, który przypada między kwietniem a październikiem. W tym czasie można cieszyć się łagodniejszymi temperaturami i mniejszymi tłumami niż w szczycie sezonu. Jednak podróżowanie w tym okresie ma też pewne wady, takie jak mniejsza liczba opcji lotniczych i wyższe ceny. 

Jeśli jesteś elastyczny co do terminów podróży, warto rozważyć podróż poza sezonem, który trwa od listopada do marca. Chociaż możesz być zmuszony do radzenia sobie z upałami i deszczem, znajdziesz bardziej przystępne ceny lotów i zakwaterowania.

Niestety, odpowiedź na pytanie „ile trwa lot do Australii” nie nastraja optymistycznie – nic dziwnego, ten kontynent leży naprawdę daleko od Polski! Jednak sekrety tej krainy z pewnością są warte wyrzeczeń!

Zobacz też:
Wakacje w sercu Hawajów. Ile trwa lot na Kubę?

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.