Desert Safari Doha – przeżyj wspaniałą przygodę wśród piasków pustyni!

Desert Safari Doha to prawdziwa przygoda dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Podczas pobytu w Katarze naprawdę warto wybrać się na safari! To zupełnie inny rodzaj wypoczynku, który dla wielu Europejczyków może być naprawdę wyjątkowy. Dowiedz się więcej!

Desert Safari Doha
Ocena

Wycieczka do Kataru może być ekscytującym przeżyciem, gdy zdecydujesz się wziąć udział w Desert Safari Doha. Piaski pustyni kryją wiele tajemnic, które tylko czekają na odważnych turystów, którzy będą chcieli je odkryć. Safari odbywa się przy użyciu samochodów z napędem na cztery koła, które prowadzone są przez doświadczonych przewodników. Chesz wiedzieć więcej o atrakcjach podczas safari? Czytaj nasz artykuł!

Co to jest safari?

Dawniej termin „safari” oznaczał wyprawę myśliwską lub karawanę w Afryce Wschodniej. W dzisiejszych czasach ten termin oznacza formę zorganizowanego wypoczynku oraz rekreacji, podczas której podziwia się oraz fotografuje dziką przyrodę w jej naturalnym stanie. Safari na pustyni to bardzo ciekawy i oryginalny sposób na spędzanie czasu. Planując urlop w Katarze, warto zastanowić się nad wykupieniem takiej atrakcji.

Czym jest Desert Safari Doha?

Deser Safari Doha to podróż po pustyniach Kataru. Znajdują się tutaj ogromne wydmy, których wysokość dochodzi nawet do 50 metrów! Safari wyrusza z miasta Doha, czyli stolicy Kataru położonej na wschodnim wybrzeżu półwyspu Katar. Zainteresowany? Kup bilet już teraz!

Całodniowe safari w Katarze

Safari to bardzo popularna forma aktywnej turystyki w Katarze. Całodniowa przygoda zaczyna się jeszcze przed wschodem słońca, a kończy późnym wieczorem. Ta atrakcja zapewni ci cały dzień zabawy oraz emocji. Podczas safari będziesz mógł zaznać wielu aktywności, wśród których można wymienić:

  • jazdę na wielbłądach;
  • jazdę na quadach;
  • sandboarding.

Widokiem, którego na pewno nie zapomnisz, będzie wschód oraz zachód słońca na pustyni, naprawdę warto poczekać na ten moment. W czasie całodniowego safari spędzisz też czas w pustynnym obozie. Zjesz tam posiłek oraz poznasz wiele ciekawych historii, które opowiadają przewodnicy.

Kiedy wybrać się Desert Safari Doha?

Osoby, które źle reagują na upały, nie powinny wybierać się na safari w okresie letnim. Temperatury są wtedy bardzo wysokie, mogą sięgać nawet do 50 stopni. Jeżeli ci to nie przeszkadza, to oczywiście możesz zdecydować się na safari latem. Zimą, czyli pomiędzy listopadem a marcem jest zdecydowanie chłodniej, temperatury nie przekraczają raczej 30 stopni i jest to duża różnica w porównaniu do 50 stopni latem. 

Khor Al Adaid – morze śródlądowe

Morze śródlądowe Khor Al Adaid to jedno z najlepszych miejsc na safari. Zatoka ta znajduje się w gminie Al Wakrah w południowo-wschodnim Katarze, w niedalekiej odległości od granicy z Arabią Saudyjską. Jest to jedno z trzech miejsc na świecie, w którym morze styka się z pustynnymi wydmami. Khor Al Adaid to uznany przez UNESCO rezerwat przyrody z przepięknymi widokami. Można tutaj zobaczyć arabskie gazele, oryksy, flamingi, rybitwy oraz mewy. Jeżeli kochasz dziką przygodę, to jedź na safari właśnie w to miejsce! Kup bilet już teraz!

Desert Safari Doha – cena

Cena Desert Safari Doha jest zależna od pory roku oraz rodzaju wycieczki. Całodniowe safari będzie droższe od wieczornego lub popołudniowego. Wybór należy do ciebie!

Desert Safari Doha – bilety

Desert Safari Doha – przydatne informacje

Desert Safari Doha – adres Doha, Katar.
Desert Safari Doha – godziny otwarcia Otwarte całą dobę.
Desert Safari Doha – cena Uzależniona od wybranego safari.
Desert Safari Doha – dojazd Transport z hotelu.
Desert Safari Doha – dostępność dla osób niepełnosprawnych Nie.
Desert Safari Doha – strona www Brak.

Desert Safari Doha to naprawdę emocjonujące przeżycie! Jeżeli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, to wybierz się na safari w Katarze!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *