Chicago, rzeka licząca 251 kilometrów długości, tak naprawdę składa się z całego systemu mniejszych rzek oraz kanałów. Przepływa przez centrum Chicago, łącząc Wielkie Jeziora z rzeką Missisipi, która uchodzi do Zatoki Meksykańskiej. Stanowi ciekawostkę hydrologiczną, ale też dużą atrakcję miasta. Dowiedz się więcej o rzece Chicago – ona naprawdę nie ma sobie równych.

Chicago – rzeka Wietrznego Miasta

Chicago, nazywane też Wietrznym Miastem, to trzecia co do wielkości metropolia Stanów Zjednoczonych. Położone jest w stanie Illinois, nad jeziorem Michigan, tworzącym kompleks Wielkich Jezior Północnoamerykańskich. Ta niezwykle atrakcyjna lokalizacja przyciąga turystów, którzy chcą poznać najważniejsze miejsca w USA. Przez miasto przepływa rzeka o tej samej nazwie, stanowiąca jedną z jego atrakcji.

Chicago (rzeka), mimo że nie należy do najbardziej imponujących cieków wodnych w Stanach Zjednoczonych, stanowi nie lada atrakcję. Do początku XX wieku był to dopływ jeziora, które zaopatrywało miasto w wodę pitną. Jednak przemysł oraz niewydolna chicagowska kanalizacja coraz bardziej zanieczyszczały rzekę i sam akwen. Brudna woda wywołała w 1885 roku epidemię cholery. To z kolei stało się powodem, dla którego postanowiono odwrócić bieg rzeki. Przedsięwzięcie się powiodło, a system sprawdza się do dzisiaj.

Dlaczego w marcu rzeka Chicago zmienia kolor?

Obecnie to jedna z atrakcji Chicago. Rzeka stanowi miejsce, gdzie przychodzą mieszkańcy miasta oraz przyjeżdżający tu turyści. Ogromne zainteresowanie wzbudza zwłaszcza w marcu, kiedy z niebieskiego zmienia kolor na soczyście zielony. To element hucznych obchodów dnia Świętego Patryka (17 marca), stanowiących ważną część tradycji krajów anglosaskich. Od początku lat 60. XX wieku każdego roku moment barwienia rzecznej wody przyciąga tysiące obserwujących – uspokajamy, barwnik jest ekologiczny i nie wpływa na środowisko.

Kup bilet i zobacz niesamowitą rzekę Chicago oraz inne atrakcje miasta!

Bulwary nad rzeką Chicago

Bulwary to jedno z piękniejszych miejsc w Chicago. Rzeka wije się pośród drapaczy chmur w centrum miasta. Ten odcinek nazywany jest Chicago Riverwalk, w upalny dzień ocieniają go drzewa, działają tam również restauracje i bary. Nic dziwnego, że stanowi lubiane miejsce wypoczynku, a także zakątek, w którym spędzają przerwy pracownicy okolicznych biurowców. Z bulwarów można również wyruszyć na zwiedzanie miasta drogą rzeczną.

Rejs po Chicago – rzeka jest turystyczną atrakcją

Warto wykorzystać możliwość, jaką jest rejs po Chicago. Rzeka przepływa bowiem przez centrum miasta, ale też inne interesujące dzielnice. W ofercie miejscowych przewoźników są więc wycieczki z przewodnikiem, który zajmująco opowiada o mijanych miejscach. Można także zdecydować się na bardziej budżetową opcję, jaką jest kursująca w weekendy żółta taksówka wodna (Chicago Water Taxi). Trasa biegnie między innymi przez Chinatown, Chicago Riverwalk, Michigan Avenue, a także Goose Island.

Po Chicago można pływać nie tylko statkami turystycznymi, niektórzy śmiałkowie wypożyczają kajaki i w ten sposób spędzają wolne popołudnia. Jednak jeśli chcesz spokojnie przyjrzeć się architekturze, postaw na bardziej sprawdzony środek transportu.

Kup bilet na rejs po Chicago i zobacz to piękne miasto do strony rzeki!

Chicago rzeka – cena

Ile kosztuje rejs rzeką Chicago? Cena biletu zależy od wybranego przewoźnika oraz oferty wycieczki:

  • bilet na żółtą taksówkę kosztuje 6 dolarów, natomiast 10 dolarów to cena karnetu weekendowego;
  • bilet na wycieczkę speedboatem to wydatek od 30 dolarów;
  • bilet na najpopularniejszy rejs z przewodnikiem kosztuje około 40 dolarów.

Chicago rzeka – bilety

Chicago rzeka – informacje praktyczne

Chicago rzeka – adres
  • Do taksówki wodnej można wsiąść np. przy Chicago Riverwalk;
  • Rejsy z przewodnikiem wypływają z Michigan Avenue Dock.
Chicago rzeka – cena
  • Przejazd taksówką ok. 6 dolarów;
  • Rejs z przewodnikiem ok. 40 dolarów.
Chicago rzeka – dostępność dla osób niepełnosprawnych
  • Niektóre taksówki są dostępne dla osób niepełnosprawnych;
  • Promy posiadają udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Jeśli zwiedzasz Stany Zjednoczone, nie omijaj Chicago. Rzeka stanowi turystyczną atrakcję – możesz spędzić czas na bulwarach, zjeść tam obiad, a także popłynąć rejs, podczas którego zobaczysz najważniejsze miejsca w Wietrznego Miasta.

Archiwum: sierpień 2022

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: