Bellagio – perła jeziora Como we Włoszech. Co warto zobaczyć i zwiedzić? Poznaj lokalne atrakcje: ogrody, bazylika i rejsy

Bellagio to turystyczna miejscowość w Lombardii, której nie można nie odwiedzić w trakcie pobytu nad Jeziorem Como. Co jest tak wyjątkowego w tym kurorcie we Włoszech? Co można tam zobaczyć? Dowiedz się z artykułu!

Bellagio
Ocena

Bellagio to miejsce, o którym marzy wielu turystów. Nic dziwnego bowiem nie sposób nie zostać oczarowanym przez nabrzeże pełne kołyszących się łodzi, labirynt stromych kamiennych schodów i uliczek, budynków z czerwonymi dachami i zielonymi okiennicami oraz ciemnych gajów cyprysowych i ogrodów pełnych rododendronów. Niczym dziób pięknego jachtu, Bellagio znajduje się w centrum odwróconego Y, czyli jeziora Como. Ramiona nabrzeża Como i Lecco spływają po lewej i prawej stronie. W weekendy do Bellagio przyjeżdża wielu turystów z Mediolanu i Bergamo, więc najlepiej wybrać się tam w środku tygodnia.

Jezioro Como we Włoszech

Como (inaczej zwane Lario) to najbardziej znane z włoskich jezior, głównie z filmu o przygodach Jamesa bonda, w którym lśniące czerwone Ferrari przemykają przez wąskie miasteczka nad jeziorem, a neoklasyczne wille nabierają zupełnie nowego poziomu bogactwa.

Górskie brzegi Como są poprzecinane starożytnymi ścieżkami, które wiją się przez atrakcyjne wioski, gdzie za cenę małego cappuccino można spędzić słoneczne popołudnie, obserwując pięknych ludzi w drogich ubraniach. Co więcej, wiele historycznych pałaców otwiera swoje pokoje i ogrody do publicznego oglądania, co oznacza, że ​​można doświadczać historii, jak niegdysiejszy książę lub księżna.

Co warto zobaczyć w Bellagio?

Bellagio, pomimo że jest dawną wioską rybacką, to nie jest jak większość włoskich kurortów turystycznych – to iście luksusowe miejsce z klasą. Poza historycznym centrum miasta, plażą i drogimi butikami ma do zaoferowania kilka innych ciekawych miejsc i aktywności. W końcu jest jednym z najpiękniejszych miejsc przy jeziorze Como. Zatem zachęcamy do zapoznania się z atrakcjami włoskiego Bellagio i wybrania najlepszych propozycji na swój wakacyjny urlop.

Ogród botaniczny w Bellagio: Willa Serbelloni

Bogate ogrody Villa Serbelloni pokrywają większość cypla, na którym leży Bellagio. Willa była niczym magnes dla wielkich ludzi Europy, w tym cesarza Austrii Maksymiliana I, Ludovico il Moro, a także królowej Wiktorii. Wnętrze jest zamknięte dla zwiedzających, ale park i ogrody tarasowe można zwiedzać, jednak wyłącznie z przewodnikiem. Liczby miejsc na zwiedzanie są ograniczone od sześciu do 30 osób w grupie. Bilety można kupić w biurze informacyjnym PromoBellagio przy kościele.

Kościół w Bellagio: Bazylika San Giacomo

Najciekawszym romańskim kościołem, który trzeba zobaczyć w Bellagio jest Bazylika San Giacomo, zbudowana w XII wieku przez mistrzów budowlanych z Como.

Ogród botaniczny w Bellagio: Villa Melzi d’Eril

Tereny neoklasycystycznej Villa Melzi d’Eril są niebywałą atrakcją wśród (wielu) uroczych miejsc nad jeziorem Como. Willa została zbudowana w 1808 roku dla jednego ze współpracowników Napoleona. Warto zobaczyć ją wiosną, kiedy dookoła niej kwitną azalie i rododendrony. Ogród pełen posągów był pierwszym parkiem w stylu angielskim nad jeziorem Como. W jego murach natkniesz się na ogród japoński, grotę i muzeum Orangerie prezentującą niewielką kolekcję rzymskich popiersi oraz grobowców etruskich.

Spacer do Willi Melzi d’Eril prowadzi na południe wzdłuż brzegu jeziora od pomostów przystani promowej Bellagio i pozwala podziwiać szeregi czarujących rezydencji położonych na wzgórzach wzdłuż jeziora Como.

Park w Bellagio: La Punta Spartavento

Park położony na końcu przylądku Bellagio, około 10 minut spacerem pod górę od przystani promu. Zapewnia zapierające dech w piękne widoki na jezioro Como, gdzie spotykają się odnogi jeziora: Lagi di Como i Lago di Lecco. To jedyny w Bellagio taki punkt widokowy – zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce.

Rejs po jeziorze Como z Bellagio we Włoszech

Rejsy statkiem i wycieczki po jeziorze Como to coś, co zdecydowanie poleca się każdemu, kto chce przeżyć coś wyjątkowe w trakcie swoich wakacji. Niezależnie od tego, czy odwiedza się Bellagio na jeden dzień, czy zostaje dłużej, warto wskoczyć na pokład łodzi, zrelaksować się i dotrzeć do wybranego celu, np. do Varenny, Como, San Giovanni, a może do jednej z historycznych willi na brzegu jeziora.

Połączenia promowe na przez wody jeziora Como to powszechna usługa, w ten sposób można poznać niemalże wszystkie kurorty w tym regionie, a Bellagio może stanowić świetną bazę wypadową do tych miejsc.

Bellagio posiada nie tylko wspaniałe widoki na jezioro Como, to również piękne stare miasto, promenada oraz nastrojowe kafejki, bary i restauracje, w których można poczuć śródziemnomorski klimat. Centrum Bellagio to niezwykle piękne miejsce z dużą ilością schodów i wąskich uliczek, w których można się zgubić, zapomnieć o całym świecie i napawać się klimatem włoskiego miasteczka.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *