Ta sama organizacja, która zarządza Taronga Zoo Sydney –  Zoological Parks Board of New South Wales – zajmuje się też ogrodem zoologicznym w Dubbo, czyli Taronga Western Plains Zoo. Oba miejsca dzieli ok. 300 km w linii prostej, aktualnie nie ma żadnych biletów łączonych. Placówka w stolicy australijskiego stanu Nowa Południowa Walia zajmuje tereny o powierzchni 28 ha, w dzielnicy Mosman. W połowie 2022 r. żyło tu ok. 5000 przedstawicieli ponad 350 gatunków. 10 lat temu w Taronga Zoo mieszkało ok. 2 tys. zwierząt ze 150 gatunków. Niektóre zwierzaki zostają w Sydney do końca życia. Inne, po otrzymaniu niezbędnej pomocy, wracają na wolność.

Zwierzęta w Taronga Zoo Sydney

Na swoich stronach internetowych ogród zoologiczny wyróżnił kilkanaście gatunków. Magnesem dla gości mają być tygrysy sumatrzańskie, słonie azjatyckie, szympansy, żyrafy, surykatki, goryle, kangury rude i drzewne, koale, biruangi malajskie (jedne z najmniejszych niedźwiedzi, narażone na wyginięcie), regentne miodniki (ptaki nazywane także koralicowcami królewskimi) oraz południowe żaby Corroboree. W Taronga Zoo wprowadzono podział na strefy regionalne. W części poświęconej Afryce nie mogło zabraknąć lwów. Kup bilet i zobacz z bliska (w sposób bezpieczny dla siebie) gatunki endemiczne dla Australii. Warto zobaczyć jeszcze takie zwierzęta, jak:

  • dziobaki;
  • pancerniki;
  • żółwie morskie;
  • wielkouche królicze;
  • nosorożce sumatrzańskie;
  • i wiele innych.

W podstawowej cenie biletu do Taronga Zoo Sydney otrzymasz także podniebne safari (przejażdżkę kolejką linową nad wybiegami dla zwierząt), wstęp na rozmowę z opieknami zwierząt oraz zaproszenie na prezentację. Mogą to być m.in. trening medyczny fok i lwów morskich albo wstęp do gigantycznej woliery, w której ptaki mają dość przestrzeni do swobodnego latania. Niektóre sezonowe/tymczasowe atrakcje w ogrodzie zoologicznym mogą być dodatkowo płatne. Na przykład bliskie spotkanie z kapibarami, włącznie z możliwością nakarmienia tych przesympatycznych stworzeń.

Działalność australijskiego Taronga Zoo dla dobra przyrody

W 2016 r. ogród zoologiczny z Sydney ogłosił rozpoczęcie 10-letniego programu, który ma na celu pomoc dziesięciu gatunkom kluczowym dla przyrodniczego dziedzictwa Australii oraz Sumatry. Zachowanie bioróżnorodności ma zagwarantować walka z kłusownictwem, niszczeniem naturalnych siedlisk zagrożonych gatunków zwierząt i globalnymi zmianami klimatu. Dzikie stworzenia mają nie tylko przetrwać, ale mieć optymalne warunki do rozwoju populacji.

kup bilety

Taronga Zoo Sydney ma na swoim koncie sporo istotnych sukcesów oraz akcji, które spotkały się z żywym zainteresowaniem mediów. Rodziły się tu młode z gatunków, które wyjątkowo trudno rozmnożyć w niewoli – np. dziobaków, hipopotamów karłowatych czy tygrysów. Zarezerwuj wejściówkę i poznaj najnowszych mieszkańców zoo! Ogród zoologiczny odegrał istotną rolę w pomocy zwierzętom, które ucierpiały podczas wielkich pożarów w Australii na przełomie 2019 i 2020 roku. Z kolei w listopadzie 2021 r. wypuszczono na wolność prawie 60 regentnych miodników, by wspomóc naturalną odbudowę ich populacji.

Taronga Zoo Sydney – cena

Bilety kupowane przez internet są ok. 10% tańsze od wejściówek nabywanych w kasach ogrodu zoologicznego. Dzieci do lat 4 wchodzą bez opłat. Zniżki przysługują studentom, seniorom od 65 rż., posiadaczom australijskich PCC (Australian Pension Concession Card), opiekunom osób niepełnosprawnych (Companion Card) oraz posiadzaczom tzw. kart zdrowia (programy Centrelink, Commonwealth Seniors i Veteran Affairs). W przypadku biletów rodzinnych do Taronga Zoo w Sydney obowiązują dopłaty do „nadprogramowych” osób – 45,90 AUD za dorosłego i 27 AUD za dziecko.

 

Typ biletu do Taronga Zoo Sydney Cena internetowa Cena w kasach
normalny 45,90 AUD 51,00 AUD
zniżkowy  35,10 AUD 39,00 AUD
ulgowy dla dzieci 4–15 lat 27 AUD 30,00 AUD
rodzinny 1 dorosły + 2 dzieci 88,80 AUD 99,90 AUD
rodzinny 2+1 105,60 AUD 118,80 AUD
rodzinny 2+2 129,60 AUD 145,80 AUD

 

Osobne stawki dla grup od 11 osób. Istnieje możliwość wykupienia członkostwa w Klubie Przyjaciół Zoo Taronga w Sydney – rocznie 110 AUD dla rodziny, 79–99 AUD indywidualnie (plus 20 AUD opłaty wstępnej przy pierwszym zapisie / późnym odnowieniu). Wybierz optymalny wariant i kup bilet z wyprzedzeniem!

Taronga Zoo – bilety

Taronga Zoo Sydney – przydatne informacje

 

Taronga Zoo Sydney – adres Bradleys Head Road, Mosman, NSW 2088, Sydney, Australia
Taronga Zoo Sydney – godziny otwarcia od 9:30 do 17:00
Taronga Zoo Sydney – cena  30–51 AUD/os. w kasach, 27–45,90 AUD/os. rezerwacje internetowe, wejściówki rodzinne od 88,80 AUD – kup bilet
Taronga Zoo Sydney – dojazd, transport Promem – z terminali Circular Quay, Cremorne Point oraz Darling Harbour.

Połączenia autobusowe:

  • linia nr 100 na trasie Mosman↔City/Queen Victoria Building;
  • linia nr 238 z Balmoral Beach.

Pociągiem – na stację Circular Quay, dalej na przystań promową.

Samochodem – parking przy wejściu od strony Bradleys Head Road.

Taronga Zoo Sydney – dostępność dla niepełnosprawnych Tak, ale jeszcze nie w całości.

Szczegóły na https://taronga.org.au/sydney-zoo/accessibility

Taronga Zoo Sydney – strona www https://taronga.org.au/sydney-zoo

Zobacz też:

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety