Restauracje Praga – co można zjeść w Pradze? Przeżyj kulinarną przygodę w czeskiej stolicy!

Praga znana jest ze swoich pięknych i wiekowych zabytków, jednak miłośnicy jedzenia znajdą tutaj także wysokiej klasy restauracje. Praga to miasto, które pozwoli ci przeżyć prawdziwą kulinarną przygodę! Zobacz, co można jeść w Pradze!

restauracje praga

Praga od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Corocznie odwiedza ją prawie 5 milionów zwiedzających. Miasto znajduje się na 22. miejscu w rankingu najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie! Jest wiele powodów, aby odwiedzić czeską stolicę, a jednym z nich są restauracje. Praga oferuje bardzo wiele miłośnikom kulinariów. Smaczne zupy gulasze, sery i wiele innych. Wszystko to znajdziesz na prawie każdej ulicy w centrum miasta!

Jakie są najbardziej popularne potrawy w Pradze?

restauracje praga widok na wełtawę

W Pradze każdy miłośnik kulinariów będzie się czuł jak w raju. Lista potraw, które warto zjeść, jest bardzo duża. Miasto słynie jednak z kilku specjałów. Poniżej wymieniamy kilka dań, których po prostu musisz spróbować, będąc w czeskiej stolicy! Tutaj kupisz bilet na tradycyjną, czeską ucztę!

 

Smażony ser

Smažený sýr jest często sprzedawany w formie przekąski. Częstymkup bilety jego towarzyszem jest chleb, sałatka lub frytki. Do jego produkcji używa się hermalina, edama lub sera niebieskiego. Kroi się je w paski o grubości półtora cala, później piecze, smaży i serwuje. Na zewnątrz jest twardy, a wewnątrz miękki. Jest to bez wątpienia jeden z symboli kulinarnej Pragi.

Zobacz też:
Ratusz Staromiejski w Pradze, czyli pierwszy ratusz w Czechach – atrakcja, której nie można pominąć

Kulajda

Ta potrawa nazywana jest także czeską zupą. Przygotowuje się ją na bazie kwaśnej śmietany, ziemniaków tłuczonych, grzybów oraz koperku. W smaku jest delikatnie kwaśna.kup bilety

Vepřo knedlo zelo

Jest to jeden z symboli czeskiej kuchni i jedna z najbardziej charakterystycznych potraw, jakich spróbujesz w Pradze. W składzie ma mięso, kiszonego kalafiora, kminek i bulwy kiszone. Jest to danie bardzo pożywne, po którym długo będziesz chodził syty. Doskonale komponuje się z czeskim piwem.

Steak tartare

Kolejna potrawa bardzo charakterystyczna dla znajdujących się w stolicy restauracji. Praga ma całkiem sporo takich dań. Tatara stekowego produkuje się z surowej wołowiny. Często towarzyszy on czeskiemu piwu. Podawany z chrupiącym chlebem.

 

Gdzie jeść w Pradze, jakie restauracje wybrać, gdzie warto zajrzeć?

restauracje praga-rynek

Praga oferuje miłośnikom kulinariów wiele miejsc, w których mogą się rozkoszować smakami kuchni Czech. Jeżeli jednocześnie chcesz zwiedzać, to najlepiej będzie, jeżeli wybierzesz restauracje znajdujące się w okolicy najpopularniejszych atrakcji turystycznych, dzięki temu oszczędzisz dużo czasu. Możesz także spróbować ulicznego jedzenia, którego w stolicy Czech jest naprawdę sporo. Możesz także kupić bilet na specjalna, tradycyjną degustację w jednej z klimatycznych restauracji.

Zobacz też:
Zamek praski – mieszanka stylów na Hradczanach. Atrakcja turystyczna, której nie można pominąć

Restauracje stylizowane na dawne karczmy i piwiarnie


W Pradze znajdziesz lokale, które przypominają swoim wyglądem średniowieczne tawerny, warto zarezerwować tam stolik! Będziesz miał również możliwość wynajęcia przewodnika, który opowie ci o mieście podczas wieczornego spaceru, który będzie połączony z degustacją najbardziej popularnych dań. Miejscami, których na pewno nie powinieneś ominąć, są piwiarnie. Piwo znajdziesz tutaj praktycznie wszędzie, jest ono nierozerwalnie związane nie tylko z Pragą, ale i z całymi Czechami. Jeżeli wolisz jednak spokojniejszą atmosferę, to możesz udać się do jednej z praskich kawiarni.

 

Praga – restauracje w tym mieście oferują mnóstwo dań kuchni czeskiej. Szefowie kuchni prześcigają się w serwowaniu klientom najsmaczniejszych tutejszych potraw. Jeżeli jesteś na wycieczce w Pradze, to koniecznie odwiedź znajdujące się tam restauracje!


Zobacz też:

Zobacz też:
Czechy – waluta, która obowiązuje w tym kraju. Historia, kurs i zastosowanie koron czeskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.