Praga – rejs po Wełtawie. Dlaczego wybrać się na wycieczkę statkiem? Jak zjeść kolację na łodzi? Sprawdź, gdzie kupić bilety

Wśród najpiękniejszych miast Europy często wymieniana jest Praga. Rejs po Wełtawie to ciekawy sposób na spędzenie czasu w tym mieście. Możliwość zobaczenia wielu zabytków z innej perspektywy, to kusząca perspektywa. Czy warto wybrać się w rejs po Wełtawie?

praga rejs po wełtawie
Ocena

Wełtawa to najdłuższa rzeka położona w Czechach jest również największym dopływem rzeki Łaby. Jej długość to 435 kilometrów. Powstaje z połączenia Ciepłej (Teplá Vltava) i Zimnej Wełtawy (Studená Vltava). W swoim dolnym biegu przepływa przez czeską Pragę. Wełtawa nie jest szeroką rzeką, ale trudno odmówić jej malowniczości. Świetnie nadaje się do żeglugi. Szczególnie w okolicy progu wodnego zbudowanego w okolicach Mostu Karola można zaobserwować wiele statków wycieczkowych oraz łódek spacerowych. Praga – rejs po Wełtawie pomoże ci ją poznać!

Praga – rejs po Wełtawie, co powinieneś wiedzieć?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez JlikeJuliet (@jlikejuliet)


Wybrzeże Wełtawy pełne jest atrakcji. Znajduje się tam mnóstwo kawiarni, kafejek, restauracji oraz piwiarni. Miłośnicy takich miejsc będą mieli tutaj bardzo duże pole do wyboru. Podobnie z miłośnikami architektury, którzy wypływając w rejs, będą mogli zobaczyć znane im wcześniej zabytki z zupełnie nowej perspektywy. Podczas rejsu możesz oszczędzać siły, poznając jednocześnie miasto.

kup bilety

Jak przebiega rejs po Wełtawie? Dlaczego warto się wybrać?

Najczęściej rejsy odbywają się na luksusowych łodziach z otwartym dachem, co pozwala turystom podziwiać krajobraz stolicy Czech. Wiele z łodzi wyposaża się w zaizolowany pokład, by do wewnątrz nie przedostawały się niechciane dźwięki oraz wibracje. Można wybrać miejsce przy oknie, aby nie stracić sposobności zobaczenia niesamowitych widoków. Długość rejsu jest zależna od wybranego biura turystycznego, ale najbardziej polecane są wycieczki trwające przynajmniej 3 godziny.

Relaksujące zwiedzanie stolicy Czech

Na statkach pływających po Wełtawie częstym widokiem jest bufet, z którego korzystać mogą turyści. Dodatkowo na pokładzie można wypić drinka w spokojnej i relaksującej atmosferze. Rejs może być świetnym materiałem dla miłośników fotografii. Rzeka i odbijające się w niej światło potrafią stworzyć niepowtarzalny pejzaż. Rejsowi towarzyszy przyjemny podkład muzyczny.

Co możesz zobaczyć podczas rejsu?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michalina Benkowska (@michalinaaab)


Nad brzegiem Wełtawy znajduje się wiele ciekawych zabytków Pragi. Rejs po Wełtawie daje możliwość oglądania ich z innej perspektywy i z pewnością zadowoli miłośników architektury. Poniżej prezentujemy kilka najbardziej popularnych obiektów znajdujących się na trasie rejsu.

Zamek Praski

Nazywany jest również Zamkiem na Hradczanach. Była to dawna siedziba królów Czech. Pod względem zajmowanej powierzchni jest to największy zamek na świecie. Znajduje się on na skalistym cyplu nad Wełtawą, dlatego podczas rejsu doskonale go widać. Szczególnie efektownie prezentuje się on nocą.

kup bilety

Most Karola w Pradze

Jest to most na Wełtawie, który łączy dzielnice Malá Strana i Staré Město. Most Karola to jedna z najliczniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Pragi. Zbudowano go w XIV wieku i przez długi czas był to jedyny most na Wełtawie. Podczas rejsu można przyjrzeć się mu z bliska, ale z zupełnie innej perspektywy. Fani architektury będą mogli dokładnie zobaczyć, jak został zbudowany. Możliwość zobaczenia Mostu Karola to jedna z dużych zalet rejsu. Kup bilety już teraz!

W czasie rejsu będziesz mógł też podziwiać widok na wzgórze Petrin i praską starówkę. Zobaczysz również Rudolfinum, które znajduje się u samego brzegu rzeki. Jest to jeden z najważniejszych neorenesansowych budynków znajdujących się w Pradze.

Rejs po Wełtawie – informacje o biletach

Bilety na rejs najlepiej jest kupić wcześniej przez internet. Rejsy odbywają się najczęściej na łodziach Grand Bohemia, Bohemia Rhapsody lub Agnes de Bohemia. Koszt wycieczki to około 59 euro. Możesz kupić bilety tutaj.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Klaudia Chwastek (@klaudiaaaa.a)


Praga jest niewątpliwie pięknym miastem. Jeżeli byłeś już w niej kilkukrotnie, to może czas zobaczyć ją z trochę innej perspektywy? Rejs statkiem może być wspaniałym przeżyciem, które wzbudzi wiele pozytywnych emocji.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *