Wełtawa to najdłuższa rzeka położona w Czechach jest również największym dopływem rzeki Łaby. Jej długość to 435 kilometrów. Powstaje z połączenia Ciepłej (Teplá Vltava) i Zimnej Wełtawy (Studená Vltava). W swoim dolnym biegu przepływa przez czeską Pragę.

Wełtawa nie jest szeroką rzeką, ale trudno odmówić jej malowniczości. Świetnie nadaje się do żeglugi. Szczególnie w okolicy progu wodnego zbudowanego w okolicach Mostu Karola można zaobserwować wiele statków wycieczkowych oraz łódek spacerowych. Praga – rejs po Wełtawie pomoże ci ją poznać!

Praga – rejs po Wełtawie, co powinieneś wiedzieć?


Wybrzeże Wełtawy pełne jest atrakcji. Znajduje się tam mnóstwo kawiarni, kafejek, restauracji oraz piwiarni. Miłośnicy takich miejsc będą mieli tutaj bardzo duże pole do wyboru. Podobnie z miłośnikami architektury, którzy wypływając w rejs, będą mogli zobaczyć znane im wcześniej zabytki z zupełnie nowej perspektywy. Podczas rejsu możesz oszczędzać siły, poznając jednocześnie miasto.

rejs po wełtawie bilety

Wypłyń w podróż po Wełtawie z pięknymi widokami. Kup bilet już dziś!

Jak przebiega rejs po Wełtawie? Dlaczego warto się wybrać?

Najczęściej rejsy odbywają się na luksusowych łodziach z otwartym dachem, co pozwala turystom podziwiać krajobraz stolicy Czech. Wiele z łodzi wyposaża się w zaizolowany pokład, by do wewnątrz nie przedostawały się niechciane dźwięki oraz wibracje.

Można wybrać miejsce przy oknie, aby nie stracić sposobności zobaczenia niesamowitych widoków. Długość rejsu jest zależna od wybranego biura turystycznego, ale najbardziej polecane są wycieczki trwające przynajmniej 3 godziny.

Relaksujące zwiedzanie stolicy Czech

Na statkach pływających po Wełtawie częstym widokiem jest bufet, z którego korzystać mogą turyści. Dodatkowo na pokładzie można wypić drinka w spokojnej i relaksującej atmosferze. Rejs może być świetnym materiałem dla miłośników fotografii. Rzeka i odbijające się w niej światło potrafią stworzyć niepowtarzalny pejzaż. Rejsowi towarzyszy przyjemny podkład muzyczny.

 

Co możesz zobaczyć podczas rejsu?


Nad brzegiem Wełtawy znajduje się wiele ciekawych zabytków Pragi. Rejs po Wełtawie daje możliwość oglądania ich z innej perspektywy i z pewnością zadowoli miłośników architektury. Poniżej prezentujemy kilka najbardziej popularnych obiektów znajdujących się na trasie rejsu.

Zamek Praski

Nazywany jest również Zamkiem na Hradczanach. Była to dawna siedziba królów Czech. Pod względem zajmowanej powierzchni jest to największy zamek na świecie. Znajduje się on na skalistym cyplu nad Wełtawą, dlatego podczas rejsu doskonale go widać. Szczególnie efektownie prezentuje się on nocą.

rejs po wełtawie bilety

Wypłyń w podróż po Wełtawie z pięknymi widokami. Kup bilet już dziś!

Most Karola w Pradze

Jest to most na Wełtawie, który łączy dzielnice Malá Strana i Staré Město. Most Karola to jedna z najliczniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Pragi. Zbudowano go w XIV wieku i przez długi czas był to jedyny most na Wełtawie.

Podczas rejsu można przyjrzeć się mu z bliska, ale z zupełnie innej perspektywy. Fani architektury będą mogli dokładnie zobaczyć, jak został zbudowany. Możliwość zobaczenia Mostu Karola to jedna z dużych zalet rejsu. Kup bilety już teraz!

W czasie rejsu będziesz mógł też podziwiać widok na wzgórze Petrin i praską starówkę. Zobaczysz również Rudolfinum, które znajduje się u samego brzegu rzeki. Jest to jeden z najważniejszych neorenesansowych budynków znajdujących się w Pradze.

Rejs po Wełtawie – informacje o biletach

Bilety na rejs najlepiej jest kupić wcześniej przez internet. Rejsy odbywają się najczęściej na łodziach Grand Bohemia, Bohemia Rhapsody lub Agnes de Bohemia. Koszt wycieczki to około 59 euro. Możesz kupić bilety tutaj.


Praga jest niewątpliwie pięknym miastem. Jeżeli byłeś już w niej kilkukrotnie, to może czas zobaczyć ją z trochę innej perspektywy? Rejs statkiem może być wspaniałym przeżyciem, które wzbudzi wiele pozytywnych emocji.

 
Archiwum: kwiecień 2022

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: