Najstarszy australijski ogród zoologiczny jest jedną z miejscowych atrakcji turystycznych. Znajduje się zaledwie 4 km od centrum miasta. Spacer po ZOO to nie tylko okazja do podziwiania niezwykłych gatunków zwierząt, ale i zdobycia wiedzy na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą np. zanieczyszczenie środowiska. Na trasie zwiedzania można oglądać rozstawione tabliczki z infografikami. Jeśli interesujesz się konkretnym gatunkiem lub chcesz poznać z bliska pracę opiekuna zwierząt, wykup dodatkowy bilet na ekskluzywne spotkanie!

Melbourne ZOO – atrakcje dla zwiedzających

ZOO w Melbourne zajmuje powierzchnię 22 hektarów i daje schronienie 320 gatunkom zwierząt. Jest to miejsce, w którym wprowadzono wiele nowoczesnych udogodnień dla mieszkańców – jednym z nich jest utworzenie stref bioklimatycznych np. afrykańskie i azjatyckie lasy deszczowe. W pierwszej z nich można podziwiać goryle, hipopotami czy papugi, a w drugiej tygrysy oraz wydry. Strefa lasu australijskiego stała się domem dla kangurów, kolczatek, emu, koali. 

Ogród zoologiczny położony jest na terenie Royal Park, w regionie Parkville. Mnóstwo tu ogrodów kwiatowych, nie brak też terenów piknikowych. To, co przyciąga zwiedzających to np. Szlak Słoni czy Sanktuarium Orangutanów. Chętni mogą wziąć udział w imprezie nazwanej „Ryk i chrapanie”. To nocne zwiedzanie z przewodnikiem i obserwacja zwierząt, które właśnie o tej porze stają się aktywne. Ciekawą atrakcją jest nocleg w namiotach ustawionych na terenie ZOO. Jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, kup bilet na atrakcję!

Melbourne ZOO – co jeszcze zobaczysz?

Ciekawe miejsca, do których chętnie udają się zwiedzający ZOO to również:

 • Butterfly House, czyli szklarnia dla tropikalnych motyli;
 • Great Flight Aviary to wielka woliera dla ptaków; odwiedzający spacerują ścieżką wiodącą przez trzy różne bioregiony (las deszczowy, tereny podmokłe, busz). Mogą podziwiać takie gatunki jak południowe kazuary, Warzęchę królewską, papugi eclectus, czarne kakadu;
 • Dom gadów;
 • punkt obserwacyjny pawianów;
 • ekspozycje „Dzikie Morze” i „Rośnie dziko”;
 • Wąwóz lwa.

ZOO organizuje również spotkania szkolne, dzięki którym edukuje najmłodszych, którzy mogą poznać ciekawe gatunki zwierząt, dowiedzieć się więcej o zagrożeniach i sposobach ochrony przyrody.

 

Melbourne ZOO – cena

 

Ogólny całodniowy bilet wstępu ok. 30 USD
Dzieci wstęp bezpłatny
Członkostwo 10,50 USD miesięcznie gwarantuje mnóstwo dodatkowych profitów (nieograniczony, bezpłatny wstęp do wielu ogrodów zoologicznych, zniżki w sklepach ZOO i partnerów, dostęp do strefy VIP i wiele innych)

 

Bilety należy rezerwować z wyprzedzeniem. Jedynie osoby posiadające kartę członkostwa nie muszą dokonywać rezerwacji.

Melbourne ZOO – bilety

Melbourne ZOO – najważniejsze informacje

 

Godziny otwarcia ZOO codziennie od 9.00 do 17.00
Jak dojechać do ZOO?
 • tramwaj, linia 58;
 • pociąg linia Upfield;
 • autobus linii 505
Parking przy ZOO pięciogodzinny bilet kosztuje 2 USD
Gastronomia w ZOO
 • kawiarnie, cukiernie i kioski na terenie ZOO;
 • piknik z własnym prowiantem;
 • pakiety lunchowe w przedsprzedaży;
 • wynajęcie pawilonu pod piknik
Dodatkowe udogodnienia
 • organizacja wesel;
 • organizacja imprez dla dzieci;
 • organizacja konferencji;
 • organizacja rodzinnych uroczystości;
 • o określonych godzinach można porozmawiać z opiekunami zwierząt
Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ZOO jest przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich. Istnieje również możliwość wynajęcia wózka na terenie ogrodu zoologicznego. Dostępne są toalety dla osób niepełnosprawnych.

 


Zobacz też:

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety