Podróż do Azji – ile trwa lot do Japonii?

Czeka cię podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni i nie wiesz, czego się spodziewać? Sprawdź, ile trwa lot do Japonii i gdzie możesz lecieć!

ile trwa lot do japonii
Ocena

Ile trwa lot do Japonii? Niestety, to dość długa, bo kilkunastogodzinna podróż. Japonia jest położona po drugiej stronie globu, co sprawia, że wyprawa do tego pięknego kraju zajmuje sporo czasu. Sprawdź najważniejsze informacje o locie do Japonii!

Ile trwa lot do Japonii?

Czas lotu z Polski do Japonii wynosi około 14 godzin. W zależności od linii lotniczych czas lotu obejmuje międzylądowanie w Pekinie lub Seulu. Można jednak skorzystać z bezpośrednich lotów z Warszawy do Tokio, które trwają nieco ponad 11 godzin. Różnica czasu między Polską a Japonią jest również znaczna – Polska jest o sześć godzin wcześniej niż Japonia. Oznacza to, że podróżni muszą być przygotowani na długą podróż i lekki jet lag, gdy lecą z Polski do Japonii.

Gdzie możesz podróżować w Japonii?

Japonia to kraj z wieloma pięknymi i interesującymi miastami, z których każde ma swoją unikalną kulturę i atrakcje. W zależności od miejsca, z którego przylatujesz, istnieje kilka różnych japońskich miast, do których możesz łatwo dotrzeć samolotem. Z Tokio można polecieć do Osaki, Nagoi lub Fukuoki. Wszystkie te miasta znajdują się w południowej części Japonii i są łatwo dostępne z dwóch głównych lotnisk w Tokio – Narita i Haneda. 

Jeśli przylatujesz z innego kraju, być może uda Ci się także dolecieć bezpośrednio do jednego z tych miast. Osaka jest popularnym celem podróży ze względu na jedzenie i życie nocne, Nagoja jest znana z tradycyjnej sztuki i rzemiosła, a Fukuoka to piękne miasto z wieloma parkami.

Najlepszy moment na odwiedzenie Japonii

Jeśli planujesz podróż do Japonii, najlepszym momentem na lot jest sezon letni. Jest to okres pomiędzy szczytem sezonu turystycznego a okresem poza sezonem, kiedy ceny są niższe, ale pogoda jest nadal łagodna. W przypadku Japonii sezon letni trwa zazwyczaj od końca marca do początku maja, a następnie od połowy września do końca października. W tych miesiącach można cieszyć się komfortowymi temperaturami, pięknymi kwiatami wiśni (wiosną) i wspaniałymi liśćmi jesiennymi (jesienią). 

Ponieważ ceny lotów w sezonie letnim są zazwyczaj niższe, zaoszczędzisz także na swojej podróży. Kiedy więc najlepiej lecieć do Japonii? Odpowiedzią jest sezon letni.

Już wiesz, ile trwa lot do Japonii. Kto wie, być może ten kraj będzie celem twoich najbliższych wakacji?


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *