Przewodnik zauważa samotną dziewczynkę

Kiedy grupa harcerzy wracała ze szczytu Połoniny Wetlińskiej do Przełęczy Wyżnej, ich przewodnik zauważył, że za nimi podąża mała dziewczynka bez opieki. Dziecko nie było w stanie udzielić odpowiedzi na pytania o swoje imię, miejsce zamieszkania czy o lokalizację rodziców. Zaniepokojony przewodnik zawiadomił policję, która przybyła na przełęcz.

Co z rodzicami?

Gdy policja zaopiekowała się dziewczynką, przyznała ona, że ma 10 lat i jest z Warszawy. W Bieszczady przyjechała wraz z ojcem i młodszymi braćmi na wakacyjną wycieczkę. Podczas wspinaczki na Połoninę Wetlińską, dziewczynka poczuła się zbyt zmęczona, by kontynuować wędrówkę czerwonym szlakiem, który planował ojciec. Poprosiła o powrót do schroniska. Ojciec kazał jej wrócić samodzielnie i znaleźć transport do Wetliny na własną rękę

Nieodpowiedzialność czy brak świadomości?

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze dzięki czujności przewodnika. Ojciec został ściągnięty z gór, a matka dziewczynki poinformowana o sytuacji. Teraz sprawą zajmie się także sąd rodzinny.

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Archiwum: lipiec 2023

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: