Rejs po rzece Duero – poznaj jedną z najdłuższych rzek Półwyspu Iberyjskiego!

Rejs po rzece Duero może zachwycić różnorodnością krajobrazu. W spokojnym tempie turysta będzie miał możliwość podziwiania różnorodnego krajobrazu. Dowiedz się, dlaczego warto udać się w rejs po jednej z najdłuższych rzek Półwyspu Iberyjskiego!

rejs po rzece douro
Ocena

Rzeka Duero prowadzi przez bardzo malownicze tereny Półwyspu Iberyjskiego. Ciągnie się z serca Hiszpanii, aż po Portugalię, gdzie uchodzi do Oceanu Atlantyckiego. Rejs po rzece Duero może stać się wspaniałą przygodą. Przepiękne krajobrazy nie dadzą ci o sobie zapomnieć. Zobacz, dlaczego jeszcze warto wybrać się w rejs po rzece Duero!

O rzece Duero 

Rzeka Duero dawniej miała uosabiać Duriusa, czyli boga starożytnych Lusitańczyków i Celtyberów mieszkających na Półwyspie Iberyjskim. Bóstwo to bardzo często przedstawiane jest w postaci mężczyzny trzymającego sieć rybacką. Sama rzeka ciągnie się od Hiszpanii do Portugali. Swoje źródła ma w Górach Iberyjskich na wysokości 2080 m n.p.m. Duero początkowo płynie w kierunku południowym, by poniżej miasta Almazán przyjąć kierunek zachodni. Przepływa przez Starą Kastylię, a w zachodniej części Mesety Iberyjskiej tworzy kanion o długości około 100 kilometrów i głębokości sięgającej nawet 400 metrów. Rzeka uchodzi do Oceanu Atlantyckiego na terenie Portugalii. Dolny bieg rzeki najbardziej znany jest z licznych winnic oraz regionu winiarskiego Alto Duero . Cała długość Duero to około 900 kilometrów.

Rejs po dolinie rzeki Duero – dlaczego warto?

Dolina Duero leży w dolnym biegu Rzeki Duero . Jest to naprawdę malowniczy obszar znajdujący się w północno-wschodniej Portugalii. Dolina Duero jako pierwsza na świecie zyskała oficjalny status regionu winiarskiego. Wino w tym regionie produkowano już w czasach starożytnych. Dolina rzeki Duero została w 2001 roku wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To prawdziwy raj dla miłośników wina. Jeżeli nim jesteś, to naprawdę warto udać się w rejs po rzece i w spokoju delektować się kieliszkiem wina w otoczeniu przepięknych portugalskich krajobrazów. Najbardziej znanym trunkiem, który produkowany jest w Dolinie Duero, jest wino porto.

kup bilety

Statkiem po rzece Duero

W Dolinie Duero najwięcej statków kursuje pomiędzy Porto a Barcą de Alva, czyli miasteczkiem znajdującym się tuż przy granicy z Hiszpanią. Turysta może dopasować długość rejsu do swojego planu wycieczki. Są tutaj rejsy całodniowe, jednogodzinne, dwugodzinne i trzygodzinne. Dla osób, które chcą dodatkowo pozwiedzać okolice, dostępne są także rejsy kilkudniowe. Wszystko odbywa się na nowoczesnych statkach ze wszystkimi udogodnieniami lub tradycyjnych drewnianych łodziach, które dawniej służyły do przewozu beczek z winem. Zainteresowany? Kup bilet już teraz!

Rejs po rzece Duero dostarczy ci wiele wrażeń! Dobór rejsu zależy od ciebie i finansów, które chcesz przeznaczyć na rejs. Jeżeli jesteś miłośnikiem dobrego wina, to możesz zdecydować się na rejs połączony ze zwiedzaniem winnic oraz degustacją trunków. Jeżeli wolisz oglądanie pięknych widoków z pokładu nowoczesnej łodzi, to znajdziesz również takie wycieczki.

Kiedy wyjechać na rejs po rzece Duero?

Najlepszym okresem na rejs jest wrzesień, ponieważ to wtedy w Dolinie Duero rozpoczyna się czas winobrania. Krajobraz staje się wtedy wyjątkowo malowniczy, a pola pełne są dojrzałych winogron. Pojechać możesz też wcześniej, czyli w okresie od czerwca do sierpnia, ale wtedy upały mogą być bardzo dokuczliwe. Dobrym momentem na wyjazd może być także wiosna, wtedy temperatury są zdecydowanie niższe i spacery nie będą aż tak meczące.

Rejs po rzece Duero – bilety

Rejs po rzece Duero – ceny

Ceny rejsów są bardzo zróżnicowane i zależne od długości oraz rodzaju statku. Wybór należy tutaj od opracowanego przez ciebie planu wycieczki. Możesz też wykupić pełen wyjazd wraz ze zwiedzaniem Doliny Duero, wtedy będziesz uzależniony od projektu przygotowanego przez biuro podróży. 

kup bilety

Rejs po rzece Duero może dostarczyć ogromu wrażeń. Warto zdecydować się na niego szczególnie we wrześniu, czyli w okresie winobrania!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *