Warto zapamiętać

  • W podróży samolotem do Grecji obowiązują limity na przewóz alkoholu takie jak w całej Unii Europejskiej.
  • Ważne jest zapoznanie się z regulacjami linii lotniczej dotyczącymi bagażu i alkoholu, aby uniknąć problemów i dodatkowych opłat.

Ile alkoholu można przewieźć do Grecji samolotem? Zasady w UE

Ile alkoholu można przewieźć do Grecji samolotem? To pytanie, które może pojawić się w głowie wielu turystów. Od 1 maja 2004 roku nie istnieją granice celne między Polską a innymi krajami Unii Europejskiej. To oznacza, że podróżni korzystają z pewnych udogodnień, jeżeli chodzi o ilość przewożonych towarów. Dotyczy to również wyrobów alkoholowych, które są przeznaczone do użytku osobistego, nie na odsprzedaż.

Oto limity dotyczące przewozu alkoholu do Grecji z Polski: 

  • do 10 litrów wyrobów spirytusowych;
  • lub 20 litrów mocniejszego wina jak sherry czy porto;
  • lub do 90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego)
  • lub do 110 litrów piwa. 

Jednak osoby, które nie ukończyły 17. roku życia, nie mogą przewozić żadnych wyrobów alkoholowych.

Alkohol w bagażu rejestrowanym i podręcznym

Podczas pakowania walizek warto zwrócić uwagę na regulacje dotyczące przewożenia płynów w bagażu podręcznym. W Unii Europejskiej obowiązuje ograniczenie do 1 litra płynów w pojemnikach nie większych niż 100 ml każdy, które można zabrać na pokład samolotu. Zasada ta dotyczy nie tylko alkoholu, ale także innych płynów, takich jak woda czy napoje. Należy też pamiętać, że na pokładzie pasażerowie nie mogą spożywać własnych napojów alkoholowych!

Chociaż limity ilości alkoholu do przewożenia są stosunkowo duże, to trzeba pamiętać, że nie można przekroczyć określonej wagi bagażu rejestrowanego. Każda linia lotnicza ma swoje własne normy, a ich niezachowanie może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Praktyczne aspekty przewożenia alkoholu do Grecji

Planując podróż do Grecji samolotem, konieczne jest zapoznanie się z regulacjami linii lotniczej, którą się wybiera, dotyczącymi przewożenia alkoholu. Różne linie lotnicze mogą bowiem mieć różne zasady dotyczące przewożenia alkoholu, w tym także różne limity wagowe bagażu rejestrowanego. Dlatego zaleca się sprawdzenie tej informacji na stronie internetowej danej linii lotniczej lub kontakt z ich obsługą klienta.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, aby przewożony alkohol był przeznaczony wyłącznie do użytku osobistego i nie był odsprzedawany. Oznacza to, że przewożony alkohol powinien być w rozsądnych ilościach, zgodnych z ustalonymi limitami.

Ile alkoholu można przewieźć do Grecji samolotem? Podsumowanie

Wiesz już, ile alkoholu można przewieźć do Grecji samolotem. W kontekście jego przewożenia warto mieć na uwadze ustalone limity oraz zasady panujące w linii lotniczej, którą się wybiera. Pamiętając o tych prostych wskazówkach, można uniknąć nieporozumień i dodatkowych opłat. Szeroko otwarte granice w Unii Europejskiej pozwalają na znacznie większą swobodę w przewożeniu towarów, co z pewnością jest korzyścią dla turystów.

Archiwum: wrzesień 2023

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: