Zapamiętaj!

 • Prague Card, obecnie znana jako Prague CoolPass, to imienna karta turystyczna, która pozwala na ulgowy lub bezpłatny wstęp do muzeów i atrakcji w Pradze.
 • Karta jest dostępna w różnych wariantach, ważnych od 1 do 10 dni kalendarzowych.
 • Można ją wygodnie kupić online i odebrać w jednym z punktów, dostępna jest także aplikacja mobilna.
 • Posiadacze Prague Card mogą korzystać z bezpłatnych wycieczek, takich jak rejs po Wełtawie.

Co to jest Prague Card i dlaczego warto z niej skorzystać?

Warto zaznaczyć, że Prague Card zmieniła nazwę na Prague CoolPass, jednak zasady jej działania nadal obowiązują w dotychczasowej formie. Została stworzona z myślą o turystach indywidualnych – to imienna karta turystyczna, która umożliwia zwiedzanie Pragi ze specjalnymi ulgami. Warto skorzystać z Prague Cool Pass, ponieważ pozwala na ulgowy lub bezpłatny wstęp do muzeów, darmowe korzystanie z 60 atrakcji i wycieczek. Na liście są wszystkie najpiękniejsze miejsca w Pradze! Przed wyjazdem warto również zgłębić temat, jakim jest Praga noclegi. Bez tego trudno liczyć na udany wypoczynek.

Dostępne rodzaje karty miejskiej Praga CoolPass (Prague Card)

Dla turystów przygotowano kilka rodzajów karnetów, które są ważne od 1 do 10 dni kalendarzowych. Co ważne, praska karta turystyczna jest ważna przez kolejne dni – nie godziny. Dlatego jeśli zdecydujesz się na karnet 2-dniowy, nie korzystasz z niego przez 48 godzin, a przez 2 dni. Z Prague Card nie musisz korzystać od razu po zakupie, ponieważ zachowuje ważność przez 12 miesięcy, a jeśli nie została aktywowana, możesz starać się o zwrot pieniędzy.

Karta Prague Card

Kup Online

Jak korzystać z Prague Card? 

Każda karta Prague Card musi zostać podpisana, inaczej można zakwestionować jej ważność. Należy uzupełnić dane jej posiadacza oraz datę aktywacji. Ta następuje podczas pierwszego użycia praskiej karty turystycznej. Warto przy tym sprawdzić szczegóły dotyczące konkretnej atrakcji, którą chcesz odwiedzić – może się okazać, że trzeba ją zarezerwować z wyprzedzeniem.

Gdzie i jak można nabyć kartę praską Prague Card / Prague CoolPass?

Prague Card można nabyć online, a po przybyciu do Pragi odebrać ją w różnych punktach miasta. Dla posiadaczy smartfonów stworzono aplikację mobilną. Możliwe jest również zakupienie karty w głównych centrach turystycznych stolicy Czech. Aby odebrać kartę po zakupie przez internet, należy wydrukować voucher i przedstawić go wraz z dowodem tożsamości w jednym z punktów zbiórki. Przykładowe punkty odbioru to:

 • Centrum Informacji Turystycznej, ul. Husova w pobliżu Rynku Starego Miasta, codziennie od 10:00 do 18:00;
 • Centrum Informacyjne przy Moście Karola przy Malá Strana, codziennie od 10:00 do 18:00;
 • Centrum Informacji Turystycznej przy stacji busów na dworcu autobusowym Florenc, codziennie od 8:30 do 22:30.

Karta Prague Card

Kup Online

Atrakcje dostępne bezpłatnie dzięki Prague Card

Odbierając Prague Card turysta może otrzymać szczegółową drukowaną mapę, która zawierają listę najlepszych atrakcji Pragi. Pozwala na poruszanie się po muzeach i zabytkach we własnym tempie, bez konieczności dostosowania się do przewodnika. Ponadto posiadacze Prague Card mogą korzystać z 50% zniżek na wycieczki i przedstawienia. Warto zaznaczyć, że karta umożliwia jednorazowy bezpłatny wstęp do każdej atrakcji z listy, ale nie zawsze obejmuje wystawy czasowe. Jakie miejsca pozwala odwiedzić Prague Card? Wśród nich warto wymienić między innymi:

 • Zamek Praski – katedra św. Wita, zamek na Hradczanach, Złota Uliczka, bazylika św. Jerzego, Wieża Daliborka;
 • Muzeum Żydowskie – synagogi i Stary Cmentarz Żydowski (7 obiektów);
 • Galeria Narodowa (7 obiektów);
 • wieżę widokową i labirynt lustrzany Petřín;
 • praskie ZOO.

Bezpłatne wycieczki po Pradze

Kupując Prague Card turyści mogą uzyskać darmowy dostęp do takich atrakcji, jak klimatyczne wycieczki. Jedną z nich jest rejs po Wełtawie. Umożliwia on podziwianie najważniejszych atrakcji Pragi z perspektywy wody. Podczas podróży można przyjrzeć się piękniej panoramie miasta, a także zobaczyć Most Karola czy majestatyczny zamek z zupełnie nowej perspektywy. Natomiast osoby, które chcą poznać wszystkie najważniejsze zabytki Pragi, mogą skorzystać z wycieczki autobusem turystycznym. Jej koszt również jest wliczony do ceny praskiej karty turystycznej.

Zniżki i specjalne oferty dostępne dla posiadaczy Prague Card

Karta daje dostęp do ekskluzywnych oferty na wycieczki, zakupy, posiłki w restauracjach oraz różnego rodzaju rozrywki w Pradze. Wśród najbardziej interesujących zniżek można znaleźć te, które pozwalają nabyć bilety wstępu za 50% normalnej ceny. Przykładem jest połowę tańszy bilet do Black Light Theater Hilt, widowisko wykorzystujące iluzję i technikę światła czarnego. Wysokość zniżki zawsze jest podana w przewodniku przy każdej atrakcji dostępnej w ramach Prague Card.

Prague Card – cena

DorośliDzieci / studenci
Karnet 1-dniowy54 EUR37 EUR
Karnet 2-dniowy79 EUR58 EUR
Karnet 3-dniowy91 EUR66 EUR
Karnet 4-dniowy99 EUR72 EUR
Karnet 5-dniowy108 EUR78 EUR
Karnet 6-dniowy116 EUR83 EUR
Karnet 7-dniowy124 EUR87 EUR
Karnet 10-dniowy136 EUR95 EUR
Dzięki Prague Card / CoolPass możesz bezpłatnie zwiedzać muzea i atrakcje w Pradze, a także korzystać z wielu zniżek. Planuj wycieczkę we własnym tempie, oszczędzaj czas i nie martw się o dostępność biletów. Wybierz własny wariant karty i odkryj zupełnie nową jakość zwiedzania!
Archiwum: maj 2023