Najlepsze atrakcje Szkocji

Szkocja to kraj, który z pewnością zadowoli każdego turystę, który kocha piękne krajobrazy, historię i kulturę. Jednym z największych atrakcji turystycznych jest Edynburg, stolica kraju, z malowniczymi uliczkami, zamkami i pałacami, takimi jak Zamek Edynburski czy Pałac Holyrood. Inną ciekawą opcją są słynne whisky destylarnie, w których można poznać proces produkcji szkockiej whisky oraz skosztować niezliczonej liczby wersji tego szkockiego trunku. W Szkocji nie brakuje również pięknych parków narodowych, takich jak Loch Lomond & The Trossachs National Park czy Cairngorms National Park, w których można odpocząć od zgiełku miasta i zrelaksować się na łonie natury.

Zobacz wszystkie atrakcje

Wyjedź Szkocji

Wyjazd Szkocji na własną rękę

 1. Wyszukaj połączenia lotnicze:

  W Polsce istnieje wiele dogodnych połączeń lotniczych z Szkocją, które umożliwiają szybkie i wygodne przemieszczanie się między tymi krajami. Najczęściej wybieranymi lotniskami w Polsce są Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach oraz Port Lotniczy Kraków-Balice. Z kolei w Szkocji najwięcej przylotów z Polski odbywa się do portów lotniczych w Edynburgu oraz Glasgow.

  Skorzystaj z wyszukiwarki SkyScanner by znaleźć najtańsze loty do Szkocji w dogodnym dla Ciebie terminie. Znajdziesz tu oferty wszystkich najpopularniejszych linii:

  Najbliższe lotniska:

  • Port lotniczy Edynburga (Edinburgh Airport)
  • Port lotniczy Glasgow (Glasgow Airport)
  • Port lotniczy Aberdeen (Aberdeen Airport)
  • Port lotniczy Inverness (Inverness Airport)
  • Port lotniczy Prestwick w pobliżu Glasgow (Glasgow Prestwick Airport)
 2. Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

  W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

  Booking.com