Genting Highlands – ceny i rodzaje atrakcji w górskim centrum rozrywki Malezji

Genting Highlands to turystyczna perełka Malezji. Ten kurort pełen hoteli, kasyn, restauracji i atrakcji znajduje się na wysokim szczycie gór Titiwangsa. Sprawdź, jakie rozrywki tam na ciebie czekają i od razu kup na nie bilety!

Genting Highlands

Genting Highlands to niezwykły kurort znajdujący się w górach Titiwangsa, niedaleko stolicy Malezji – Kuala Lumpur. Znajdują się tu liczne hotele, oferujące opcje tańsze, jak i bardziej luksusowe. Wszystkie z nich łączy niesamowity widok na rozpościerającą się panoramę malezyjskich gór. To centrum rozrywki oferuje nie tylko oderwanie się od codzienności, ale też od upalnego, wilgotnego powietrza.

Genting Highlands – historia

Genting Highlands to miejsce, które łączy w sobie hotele, kasyna, centra handlowe i Park Rozrywki Skyworlds. Pomysł na zbudowanie kurortu położonego na wysokości 1800 metrów n.p.m. zrodził się w 1963 roku, podczas wizyty biznesowej niejakiego Lim Goh Tong. W 1965 r. rozpoczęto budowę drogi w to trudno dostępne miejsce, a 31 marca 1969 roku ówczesny minister Malezji położył na górze kamień węgielny pierwszego hotelu. Jego budowa zakończyła się w 1971 r. – jest to funkcjonujący do dziś Theme Park Hotel.

Od tego czasu, w Genting Highlands powstały jeszcze liczne hoteli, dwie kolejki linowe ułatwiające transport z niższego położenia, kilka parków rozrywki i kasyn. Co ciekawe, Genting Highlands pozostaje jedynym miejscem w Malezji, w którym można uprawiać hazard. Kup bilety do kurortu Genting Highlands i zakosztuj rozrywki na wysokim poziomie!

Zobacz też:
Malakka – atrakcje turystyczne, bilety na wycieczki po Malezji

Genting Highlands – ceny i rodzaje atrakcji

W kurorcie Genting Highlands czeka na ciebie niezliczona ilość atrakcji.

Jednodniowa wycieczka z Kuala Lumpur do Genting Highlands i Batu Caves od 139 zł
Park Rozrywki Genting Skyworlds od 170 zł
Wewnętrzny Park Rozrywki Genting Highlands Skytropolis od 66 zł
Spanie w hotelu na szczycie od około 100 zł
Pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu od 300 zł

Więcej aktualnych ofert znajdziesz na oficjalnej stronie Genting Highlands, pod adresem: https://www.rwgenting.com/ 

Genting Highlands – bilety

Genting Highlands – przydatne informacje

Genting Highlands położone jest w wysokich górach, lecz łączą je z równinami liczne drogi do Kuala Lumpur i innych pobliskich miast. Większość odwiedzających dojeżdża samodzielnie samochodem, lecz dostępne są także autobusy i taksówki. Bilety na transport miejski wahają się pomiędzy MYR 5-12, w zależności od miejsca wyjazdu. Z Awana Transport Hub na szczyt można dostać się kolejką linową Awaya Skyway. Jest to znacznie bardziej opłacalna opcja niż kilkukrotnie droższe taksówki.

Nikt odwiedzający Malezję nie może pominąć Genting Highlands. W drodze na górę czeka cię zapierający dech w piersiach widok na lokalny krajobraz. Z kolei na szczycie czeka tyle różnych atrakcji, że nie sposób nacieszyć się nimi wszystkimi w jeden dzień. Najlepiej kupić bilety do Genting Highlands z wyprzedzeniem, żeby nie ominęła cię ta niesamowita rozrywka!

Zobacz też:
Menara Kuala Lumpur – cennik wejścia i przydatne informacje

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *