El Golfo na wyspie Lanzarote – poznaj to wspaniałe, malownicze miejsce

Jeżeli wybierasz się na wyspę Lanzarote, odwiedziny w wiosce El Golfo mogą się okazać bardzo ciekawym doświadczeniem. Sprawdź, co można robić w tym miejscu podczas wypoczynkowego wyjazdu!

el golfo
Ocena

Wioska El Golfo ma całkiem sporo do zaoferowania turystom. Można tutaj przyjemnie spędzić czas, podziwiając wspaniałe widoki, które mogą dostarczyć naprawdę inspirujących doświadczeń. Poznaj najważniejsze informacje i dowiedz się, jak można wykorzystywać tutaj wolne chwile podczas wycieczki!

Gdzie dokładnie znajduje się El Golfo i co warto wiedzieć o tym miejscu?

El Golfo leży w Hiszpanii na wyspie Lanzarote, a konkretnie w jej zachodniej części. Jest to rybacka osada. Wioska ta zlokalizowana jest blisko oceanu i oferuje sporo atrakcji turystycznych. Miejscowość znajduje się w pięknym rezerwacie przyrody Los Volcanes Miasteczko jest częścią rezerwatu przyrody Los Volcanes i znajduje się w sąsiedztwie Parku Narodowego Timanfaya. Dla tych, którzy cenią sobie podziwianie krajobrazów, świetnym rozwiązaniem może okazać się również wizyta na plaży z wulkanicznym piaskiem.

Co można robić podczas wycieczki do El Golfo?

Warto zobaczyć Charco de los Clicos, czyli Zielone Jezioro. Woda zlokalizowana jest we wnętrzu krateru wulkanicznego. Swój zielony odcień zawdzięcza znajdującym się tam algom, a właściwie fitoplanktonowi.

El Golfo to ciekawy zakątek w Hiszpanii, który warto uwzględnić w swoim planie wycieczki. Podczas urlopu w tej małej miejscowości warto wybrać się na spacer pomiędzy białymi domkami i spróbować świeżych ryb i owoców morza.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *