Czarnogóra – rejs po Zatoce Kotorskiej. Poznaj malownicze krajobrazy

Półwysep Bałkański to bardzo częsty wybór europejskich turystów. Szczególną popularnością cieszą się Chorwacja oraz Czarnogóra. Rejs po zatoce kotorskiej to dobry sposób na spędzenie urlopu. Dowiedz się więcej!

czarnogóra rejs po zatoce kotorskiej

Jeżeli szukasz pięknego miejsca, gdzie będziesz mógł w spokoju odpocząć, to dobrym wyborem będzie Czarnogóra! Rejs po Zatoce Kotorskiej to niezapomniane przeżycie. W Zatoce Kotorskiej jest wiele ciekawych atrakcji turystycznych i miejsc o dużym znaczeniu historycznym. Zatoka znajduje się w najważniejszym regionie turystycznym Czarnogóry. Więcej dowiesz się z naszego artykułu!

Gdzie leży Zatoka Kotorska?

Zatoka Kotorska leży w południowej części Morza Adriatyckiego. To tutaj znajdują się średniowieczne miasta Perast i Kotor. Nad zatoką zlokalizowane jest również antyczne miasto Risan. Powyższe miejscowości oraz ich krajobraz zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO w 1979 roku. Region ten ma ogromne znaczenie dla turystyki Czarnogóry. Największe kurorty turystyczne w tej okolicy to Herceg Novi oraz Tivat. Lokalna społeczność nazywa zatokę słowem pochodzącym z języka włoskiego, „boka” oznacza usta i nawiązuje do kształtu zatoki.

Zatoka Kotorska otoczona jest przez Góry Dynarskie. Od strony zachodniej są to góry Orjen, a od wschodu Ledenice. Na południowy wschód leży bardzo znane pasmo górskie Lovćen. Tworzą one zapierający dech w piersiach krajobraz, którego próżno szukać w innym miejscu niż Czarnogóra. Rejs po Zatoce Kotorskiej pozwoli ci zobaczyć ten region z zupełnie innej perspektywy. Zainteresowany wycieczką? Kup bilet już teraz!

Zatoka Kotorska – jak dojechać?

Najlepszym sposobem, aby dostać się w ten region, jest podróż samolotem. W sezonie letnim na lotnisku w Tivat lądują samoloty z Katowic, Warszawy i Poznania. Na Półwysep Bałkański można również dostać się samochodem, ale dla wielu osób może to być bardzo wyczerpująca podróż.

kup bilety

Czarnogóra – rejs po Zatoce Kotorskiej, dlaczego warto?

Czarnogórcy często mówią, że linia brzegowa Zatoki Kotorskiej jest jedną z najpiękniejszych na świecie, a równać z nią może się jedynie wybrzeże Skandynawii. W okolicy jest kilka wspaniałych atrakcji turystycznych. Wymienić można tutaj można między innymi Kotor, czyli jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowo-wschodniej Europie. Zwiedzić warto również Perast, Risan oraz kurort Herceg Novi.

Czarnogóra – rejs po Zatoce Kotorskiej – cena

Cena całodniowego rejsu po Zaroce Kotorskiej to od 25 do 50 euro. Nie jest to wygórowana kwota, jeżeli weźmiesz to, co taki rejs oferuje. Najczęściej podczas jednego rejsu zwiedzić można naprawdę całkiem sporo ciekawych miejsc.

Czarnogóra – rejs po Zatoce Kotorskiej – bilety

Każdy miłośnik podróżowania powinien przynajmniej raz w życiu zwiedzić Czarnogórę. Rejs po Zatoce Kotorskiej będzie naprawdę dobrym sposobem na poznanie historii oraz kultury tego regionu. Kup bilet już teraz!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *